Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: D710 - podłączenie do kompa i ustawienia APRS  (Przeczytany 5182 razy)

SP3VSS

• PG APRS
  • *
  • Nic co tajne nie jest nam obce.
D710 - podłączenie do kompa i ustawienia APRS
« dnia: Maj 16, 2012, 08:40:40 LOC »

Witam !
Stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem D710. Podłączyłem go do kompa i po podłączeniu sie programem nie mogę znaleźć żadnych opcji do ustawienia APRSu. TH-D71 miał możliwość zmian w tym zakresie, w D710 nie widzę. Możecie mnie jakoś nakierować ? Kabel mam podłączony do radia, nie do panelu.

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
Odp: D710 - podłączenie do kompa i ustawienia APRS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2012, 08:43:01 LOC »

Port w głównym panelu radia służy do konfiguracji radia. Dla komunikacji APRS należy posłużyć się portem w panelu wyświetlacza, bo TNC tam jest wbudowane.
73
Andrzej SP3LYR

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2012, 08:50:37 LOC »

po podłączeniu się do panelu i naciśnięciu przycisku "READ" program mi pisze, ze mam podłączyć się do radia.

SQ5NWI

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2012, 09:01:10 LOC »

Artur, jeśli chcesz konfigurować, a nie podglądać ramki to podłączasz do radia. Port w panelu nie służy do konfiguracji, a to zdaje się chciałeś osiągnąć.
W aplikacji Kenwooda MCP-2A jest całe drzewo ustawień, a w nim szereg zakładek z parametrami APRS.

Jeśli jednak chodzi Ci o komunikację - odbiór/nadawanie ramek z komputera przez D710 to wtedy port w panelu, ale tu z kolei nie aplikacja MCP-2A, a jakieś inne oprogramowanie do obsługi APRS (UI-View, APRSISCE/32, etc.).
Krzysiek
SQ5NWI

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2012, 09:09:08 LOC »

ja chcę zaprogramować z kompa ustawienia APRSu. odpalam program. w "product select" wybieram TM-D710E (bo taki mam) naciskam READ i czyta wszystko ale w opcjach nie ma żądnych ustawień APRSu. mogę zaprogramowac pamięci i różne inne rzeczy ale po APRSie nie ma śladu

SP3VSS

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2012, 09:13:35 LOC »

ok, znalazłem to drzewko, poprzednio tego nie było. teraz jest OK, moge programować ustawienia APRSu.