Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Problem z TNC-X  (Przeczytany 3459 razy)

SP8HBD

• *
Problem z TNC-X
« dnia: Październik 02, 2008, 10:12:38 LOC »

Witam wszystkich.
Piszę bo mam kłopot z TNC-X. Złożyłem niedawno to do kupy i fajnie chodziło....niestety do czasu ;) Niedawno  się nim bawiłem trochę i coś dziwnego się  stało. Podłączyłem go do radiotelefonu BOSH KF168 i pochodziło trochę...potem po odebraniu jakiejś ramki nagle zamilkło..próbowałem się z nim połączyć przez hyperterminal ale nie odpowiada. ...odbiera ramki bo dioda zielona się zaświeca jak radio podłączę ale nic nie przerzuca dalej...zamilkł. Wygląda jak by się rozprogramował albo coś w tym stylu....to się stało jak podpiąłem tego BOSHA KF168...może antena była za blisko a on ponad 10W nadawał ?...To się stało po odebraniu jakiejś ramki. PTT się włączyło i już zostało ...jak go rozłączyłem i włączyłem ponownie to już zamilkło.
Czy ktoś mógłby mi coś doradzić ew. pomóc przywrócić go do życia ?? Byłbym wdzięczny za pomoc bo szkoda by było takiego fajnego sprzętu zmarnować.
Pozdrawiam
Krzysiek

sq2lyh

• *
Odp: Problem z TNC-X
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2008, 22:38:29 LOC »

Nikt nie odpisuje, nie znam konkretnie tego sprzętu, chętnie poznam jak podasz jakiś link. Opis wskazuje na rozprogramowanie procesora, o ile tam jest jest jakiś programowalny....

SP3LYR

• Administrator
  • Teoretycznie, praktyka pokrywa się z teorią
    • o APRS po polsku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2008, 23:20:15 LOC »

73
Andrzej SP3LYR

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2008, 09:20:25 LOC »

Opis wskazuje na rozprogramowanie procesora, o ile tam jest jest jakiś programowalny....

Tylko którego? Bo tam 2 siedzą.
Jak Cię interesuje jakieś np. konkretne napięcie w jakimś punkcie układu to jeszcze pare dni mam u siebie takie samo urządzenie i moge coś pomierzyć.

Krzysiek QRV > 145,250/438.850

SP5QWK

• PG APRS
  • *
    • Strona domowa SP5QWK
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2008, 09:36:38 LOC »

Opis wskazuje na rozprogramowanie procesora, o ile tam jest jest jakiś programowalny....

Tylko którego? Bo tam 2 siedzą.
Pierwszy jest na płycie głównej, a drugi na płytce Digi. W związku z tym, ze brak jest komunikacji z modemem podejrzewałbym ten na płycie głównej. Proponowałbym "przezworkować" go do normalnego modemu (czyli usunąć płytkę z digi) i zobaczyć, czy zadziała bez niej.
Powodzenia

SP8HBD

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2008, 20:29:58 LOC »

Dziękuję za sugestie. Jak znajdzie troszkę czasu to faktycznie spróbuję odłączyć płytkę z X-digi i połączyć samo TNC. A jeżeli bym sobie nie poradził to czy może znalazłby się wśród kolegów ktoś chętny żeby wziąć go na swój warsztat i się nim pobawić ??? Oczywiście forma rekompensaty za poświęcony czas do omówienia na priv ;)
Pozdrawiam
Krzysiek