Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Wątek: FoxDigi  (Przeczytany 40492 razy)

SP5LDU

• PG APRS
  • *
Odp: FoxDigi
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 09, 2010, 12:24:49 LOC »

Parametry szczelin czasowych tak jak w Packet Radio (Slottime, Persistance) no i nie wyślesz ramki po tych załóżmy 10min jeśli przez kolejne 2 minuty Carrier Detect wykryje zajętość kanału. Ramka pójdzie po czasie ustawionym parametrami j.w. jeśli w tym czasie nie nastąpi zajęcie QRG przez inną stację.
Vy'73! de Łukasz SP5LDU

SP5RZP

• *
    • Namiastka mojej stronki.
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 09, 2010, 12:33:58 LOC »

Poza tym sądzę, ze odliczanie czasu do nadania bikona jest w tym sofcie potraktowane jako funkcja drugorzędna.
Czas ten wydłuża się jak układ ma co robić typu przerzucanie ramek czy analiza innych nie poddanych reemisji.
Pewnie tamte procedurki działają w jakiejś pętli i na ten czas procesor zawiesza odliczanie czasu do emisji bikona.
Zrób sobie prosty test - nie podawaj mu na wejście żadnego sygnału z odbiornika (czyli procesor będzie prawie bezrobotny) i zobacz wówczas jak te czasy będą powtarzalne.

SQ9JJX

• *
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:53:20 LOC »

Witam Kolegów,

Z góry przepraszam, że odgrzewam starego kotleta.

Mam na imię Józek, postanowiłem uruchomić mini digi pomocnicze w mojej lokalizacji. Mam problem z nim, odbiera ramki dekoduje je i nawet przerzuca dalej, wysyła beacony (dekodowałem je na drugim radiu za pomocą MixW i beacony są poprawne). Problem polega na tym że inne stacje mnie nie dekodują. Robiłem próby jako stacja SQ9JJX-3 i w miarę to działa.

Nie mam już do tego układu siły, wypiłem przy nim już skrzynkę piwa i nic, prawie nic bo przez pewien czas działało całkiem nieźle -- czy jest możliwe aby mnie zbanowało w systemie (za dużo ramek wysłałem testując to digi?). Jaki powinien być mniej więcej poziom sygnału wychodzącego z digi do radia? U mnie pracuje foxdigi wraz z radiem alan ct-145 oraz anteną 5/8 fali własnej konstrukcji (antena jest sprawna na 90%).

Pozdrawiam Józek SQ9JJX.

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:02:35 LOC »

Pierwsze pytanie czy twoje digi dolatuje gdzies dalej ?? do innych digi czy igate , no chyba ze igate bedzie u Ciebie , bo tak zerkam i widze ze dzis 3 ramki od SQ9JJX-3 przekazal SR9NDX  :)

SQ9JJX

• *
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:07:55 LOC »

Witaj,

SQ9JJX-3 to była desperacka próba ze wzgórza w Rudzicy. Dolatuje do SQ9JDR-2, wczoraj przynajmniej dolatywałem. Jest w okolicy też OK2ULQ-2 który ma świetny zasięg. Sam już nie wiem, za dużo parametrów chyba naraz zmieniałem, przyznam szczerze że o ile na Śląsku w aprsie się dużo dzieje to u nas na Podbeskidziu jest względna cisza.

Pozdrawiam
Józek

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:09:30 LOC »

Czyli -3 to byl test,wiec z jakim ssid jest ten FoxDigi ??

SQ9JJX

• *
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:11:01 LOC »

SQ9JJX-2 jest ten docelowy.

SP5RZP

• *
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:14:56 LOC »

Może za głośno/za cicho wysyłasz ramki?
Ustaw radio na jakiś inny kanał (nie 144.800), wydaj terminalem komendę
calibrate
i kręć pr-kiem od dewiacji słuchając się na innym radiu.
Najczęściej właściwa głośność jest wtedy jak zwiększasz i w pewnym momencie dalsze kręcenie już nic nie daje.
Wówczas trzeba się cofnąć trochę poniżej tego punktu gdzie już nie dawało się zrobić głośniej.
Najlepiej to robić na niższym tonie (1200 Hz).
Metoda prymitywna (bo jedynie na "uchometr"), ale skuteczna.
No i zrób aby ta antena była pewna na 100%   ;D

Jeszcze jedna uwaga - nadajesz jak stacja mobilna czyli z WIDE1-1, WIDE2-1 - dla stacji stałej, a taką będzie ten wspomagacz samo WIDE2-1 wystarczy (ewentualnie samo WIDE2-2 jak będziesz miał daleko do bramki).

na Śląsku w aprsie się dużo dzieje to u nas na Podbeskidziu jest względna cisza

Na Podbeskidziu pewnie niedługo też będzie głośno ja ruszy digi na Hali Miziowej  8)

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:16:11 LOC »

No to widac ze bez SQ9JDR-2 zyc nie mozesz bo z 98% ramek przez niego idzie i troszke przez ULQ,tak wiec wieksza moc lub antena lepsza moze wyzej , lub ustawienie dewjacji bo zbyt wiele stacji cie nie odbiera z tego co widze  :(

SQ9JJX

• *
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:33:27 LOC »

Antena jest dobra, pisze że na 90% bo nie chce wchodzić na dach w święta:) Wisi już długo tam ale działa całkiem dobrze.

Metoda prymitywna (bo jedynie na "uchometr"), ale skuteczna.
Ja dokładnie to samo już nawet oscyloskopem robiłem i wciąż to samo.
No to widac ze bez SQ9JDR-2 zyc nie mozesz bo z 98% ramek przez niego idzie i troszke przez ULQ
Być może w takim razie SQ9JDR-2 ma co robić, dużo ramek dostaje i czasami mnie przykrywają inne stacje.

Na Podbeskidziu pewnie niedługo też będzie głośno ja ruszy digi na Hali Miziowej
O to by było swietnie, bedzie grzmiał jak przemienniki na Skrzycznem.

Dziękuję za szybką odpowiedź, mam nadzieję, że ruszy.
Ścieżkę oczywiście zgodnie z sugestiami zmienie.

Pozdrawiam
Józek

SQ9JJX

• *
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 11, 2012, 10:25:21 LOC »

Witam Kolegów ponownie

No i zrób aby ta antena była pewna na 100%   ;D

Przepraszam za zawracanie głowy, winna jest antena :-[ :o. Za bardzo w nią wierzyłem i nie dopuszczałem myśli, że ona może być winna. Po zimie zapewne coś jej w końcu się stało. W najbliższym czasie ją wymienie na nową. Digi-pomocnik już działa, przerzuca ramki do SQ9JDR-2.

Pozdrawiam
Józek SQ9JJX

sq4mj

• *
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2012, 11:06:53 LOC »

Witam,
Wiara w skuteczność anteny zawiodła już nie jednego...
73!
Gosia

SQ9IWE

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2012, 15:12:24 LOC »

Czyli antena okazala sie w 90% ale niesprawna  :o  Wazne ze udalo sie znalesc problem  ;D

SQ9MUR

• *
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 25, 2012, 22:08:25 LOC »

Mam problem z Foxdigi ver 1.08. Coś jest nie tak z minidigi SQ9JTI-4 Dziś wymieniliśmy kabel wyższy maszt i dalej nie działa prawidłowo. Działa tylko przy bliższej odległości, jak mobil jest dalej to nie odbiera ramek:( Można sprawdzić mój foxtrak sq9mur-9 z przed kilku godzin. Nie mam pojęcia co jest nie tak:( Może ktoś coś podpowie.

SP5RZP

• *
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 25, 2012, 22:47:09 LOC »

Czy sam radiotelefon był sprawdzany na przyrządach pomiarowych?
Bo wygląda mi to na tępy odbiornik lub nie stojący w kanale.

Ewentualnie zmień antenę na 100% sprawną i o dobrych parametrach (zysk, kąt wiązki) - jak widać 2 posty wyżej taka "pewna" antena okazała się jednak "niepewna"  ;)
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6