Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Konfiguracja OT2m czyli Traker2 na deskach mojego biurka  (Przeczytany 22788 razy)

SP1QXN

• *
Odp: Konfiguracja OT2m czyli Traker2 na deskach mojego biurka
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:32:50 LOC »

Lepsza polowa lepi pierogi w drugim pomieszczeniu... ja jestem od ewentualnej konsumpcji finalnych wyrobow  :D

Powracajac do tematu to gdyby nie Rajmund RKB to bylbym swiecie przekonany ze wystarczy wpis WIDE z hopem 3 by odfiltrowac reszte smieci. Tak przynajmniej wiemy co i jak i mam nadzieje ze OT2m bedzie dzialac wedle naszych upodoban.
Chcac jednak wykorzystac 4ry kolejne pola w tablicy aliasow trzeba wlutowac eprom na plytke (bez pamieta tylko 4ry z 8 ustawien).
Fanom OT2m polecam zdalna zabawe w ustawienia hoplimitow, zmiany aliasow, uaktywnianie lub dezaktywowanie poszczegolnych pol w tablicy DIGI i innych ciekawostek. Jest to fajna sprawa, wystarczy TH-7D gdzies poza miastem i wysiadajac z samochodu mozna sobie odpalic DIGI np w samochodzie. Mozna to tez robic z UIview'ka.. mozna zmieniac beacony albo wlaczac alarm w samochodzie... hihihi. Zabawa jest fajna. Polecam.

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:38:42 LOC »

Lepsza polowa lepi pierogi w drugim pomieszczeniu... ja jestem od ewentualnej konsumpcji finalnych wyrobow  :D
No to Tobie trzeba życzyć WIDE1-1 po Świętach  ;D ;D

Chcac jednak wykorzystac 4ry kolejne pola w tablicy aliasow trzeba wlutowac eprom na plytke (bez pamieta tylko 4ry z 8 ustawien).
Ooo. Tego nie wiedziałem. Cenne info.
Robert

SP1RKB

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:55:19 LOC »

Mi również dzisiejszy dzień upłynął na ciągłej konfiguracji OT2m i obserwacji jego zachowania się, w zależności od odebranej ramki. Po tym wszystkim zastanawiam się nad tym, skąd wzięły się ramki generowane w kształcie przytoczonym przeze mnie powyżej. Po wgraniu nowego oprogramowania i kolejnych próbach, DIGI zaczęło zachowywać się odmiennie od podanych przeze mnie przykładów, w sposób podobny do opisanego przez Maćka QXN. Gdyby nie czas, który poświęcił Maciek i jego doświadczenia, to sam bym nie wiedział, które zachowanie się DIGI jest właściwe.
Rajmund SP1RKB

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2008, 07:17:08 LOC »

Mnie bardzo cieszy fakt ze wspolnymi silami dochodzimy do odkrycia mozliwosci jakie posiada to urzadzenie. W manulalu jest niewiele a i opisow poszczegolnych fukncji nie znalazlem wcale. Nadal nie wiem do czego moze sluzyc skrypt zawarty w programie konfiguracyjnym. Program konfiguracyjny rowniez zostal "powieszony" na stronie z dnia na dzien bez slowa na forum OT2m. Widac cos sie dzieje pozytywnego ale tworca urzadzenia zostawia nam mozliwosc odkrywania coraz to nowszych ciekawostek.
Nie pozostaje nam wiec nic innego jak testowac urzadzenie i wymieniac sie informacjami w tym temacie.  ;)

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 28, 2008, 16:12:07 LOC »

Czy w Polsce mozna gdzies kupic kosc FM25W256 sluzaca do rozszerzenia pamieci OT2m?

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 28, 2008, 19:47:56 LOC »

Nie podpasuje taka od Atmela?
http://zefiryn.tme.pl/dok/wd1/at25256.pdf (są w TME)
Na pierwszy rzut oka różnią się nieznaczne prędkością szyny. Trza by dokładnie poczytać pedeefy.

Krzysiek QRV > 145,250/438.850

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:48:14 LOC »

Ja sie kompletnie na tym nie znam wiec wszelka pomoc mile widziana  :)

sq6ade

• PG APRS
  • *
  • Sheriff's Office
    • http://www.sq6ade.elektroda.eu
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:49:55 LOC »

Coś mi świta że w FOApaku delukse jest podobny FRAM. Napisz do  Radka bo jak z tym walczył to coś już wie .

Krzysiek QRV > 145,250/438.850

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:06:03 LOC »

Pare dni temu zamowilem te EPROM'y/FRAMy. Powiedzialem sobie... nie jest to na tyle drogie by nie zaryzykowac. Tak tez uczynilem czyli kupilem w TME. Paczka przyszla wczoraj. Wczoraj tez stwierdzilem ze jestem slepy bo ledwo na tej pchle wielkosci kleszcza bylem w stanie okreslic gdzie znajduje sie pierwsza noga  ;)
Z lutownica w dloni przystapilem do wlutowania ustrojstwa. Po wlutowaniu okazalo sie ze... w zasadzie nic sie nie zmienilo  :-\
Jeszcze raz wiec wzialem schemat, plytke OT2m oraz pchle i przez lupe kikalem czy aby dobrze jest to wlutowane... Zastrzezen brak.
Hmmm... nie pozostalo wiec nic innego jak szrajbnac do Scott'a by upewnic sie czy dana kosc jest dobra oraz czy procek ma w programie obsluge tej kosci.
Jakiez bylo moje zdziwnie gdy dostalem odpowiedz ze "expansion memory" jest do zaawansowanych funkcji zwiazanych z waypointami  ;D ktore to OT2m ma obslugiwac w przyszlosci. Dowiedzialem sie tez ze ma byc to kosc FRAM bo podobno mniej sie zuzywa od pamieci typu EPROM co przy "ciezkim" uzywaniu moze miec duze znaczenie.
Zapytalem wiec dlaczego DIGI pamieta tylko 4ry ustawienia z 8miu w programie? Po czym okazalo sie ze program konfiuguracyjny ma jakis problem a OT2m po przez "command line" da sie spokojnie zaprogramowac na 8pozycji.
Dzis udalo mi sie zadalnie zaprogramowac DIGI i wykorzystalem 6pol wg nastepujacego wzoru:

alias - hoplimit
WIDE7 - 0
WIDE6 - 0
WIDE5 - 0
WIDE4 - 0
WIDE3 - 0
WIDE - 2

OT2m lyka wszystko co jest wieksze od 2 i przerabia na *. Natomiast sciezke WIDE2-2 stopniuje na WIDE2-1 a potem na *. WIDE1-1 zamienia na *.

SP5LDU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:12:07 LOC »

Cenna informacja - dzięki za info!
Vy'73! de Łukasz SP5LDU

SP6VWX

• Administrator
  • Jutro to dziś - tylko że jutro. S. Mrożek
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:51:16 LOC »

alias - hoplimit
WIDE7 - 0
WIDE6 - 0
WIDE5 - 0
WIDE4 - 0
WIDE3 - 0
WIDE - 2

OT2m lyka wszystko co jest wieksze od 2 i przerabia na *. Natomiast sciezke WIDE2-2 stopniuje na WIDE2-1 a potem na *. WIDE1-1 zamienia na *.

I o to chodzi  ;D

Robert

SP1QXN

• *
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 22, 2009, 11:05:09 LOC »

Na stronie Scott'a do zassania jest poprawiona wersja programu konfiguracyjnego otwincfg. Poprawione sa m.in. ustawienia DIGI ( widac 8 z 8 a nie jak wczesniej 4 z 8 ). Zapewne sa tez inne poprawki, ktorych jeszcze nie zlokalizowalem.