Forum APRS Polska

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: usterka noworoczna w D7??  (Przeczytany 2958 razy)

SQ3XZ

• PG APRS
  • *
usterka noworoczna w D7??
« dnia: Styczeń 02, 2009, 16:51:25 LOC »

Cześć,
Ostatni dzień roku 2008 nie należał do najszczęśliwszych. TH-D7 zwariowało. W drodze powrotnej z pracy ustawiłem jak zwykle na band A APRS a na band B jeden z przemienników poznańskich. Po 30min. chciałem zmienić częstotliwość na band B. wcisnąłem przycisk UP (na kółku; manipulatorze). Nic się nie wydarzyło nadal słyszałem sygnał z przemiennika - jak przyjdzie ramka która wyświetla sie na całym wyświetlaczu to naciśniecie przycisku powoduje jej zniknięcie z wyświetlacza a nie reakcję. Nacisnąłem ponownie. W tym momencie spojrzałem na wyświetlacz i okazało się że Band A (aprs) zniknęła jednocześnie wyłączyło się TNC i ikonka Becon. Przejście przyciskiem A/B sprawiło pojawienie się Band A, uruchomienie TNC ale zniknięcie Band B. Ponowne naciśnięcie A/B sprawiło zniknięcie Band A, wyłączenie TNC i pojawienie się band B. Odbiór i nadawanie działało na jednym i na drugim paśmie. jednak mogłem albo nadawać ramki albo słuchać jakiejś częstotliwości. Po powrocie do domu podłączyłem D7 do komputera zgrałem ustawienia i zresetowałem przez Full reset z menu radia. usterka ustąpiła. Po załadowaniu konfiguracji wszystko było jak przed resetem łącznie z wyświetlaniem tylko jednej częstotliwości naraz. Zrobiłem Full reset jeszcze raz i załadowałam starsze ustawienia. wszystko jest ok. Zapomniałem dzisiaj D7 i nie wiem jak będzie działać teraz i czy po chwili się taka usterka nie powtórzy.

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał?

Usterka noworoczna to nie może być bo stało się to przed dwunastą.

Pozdrawiam
Adam
73!
Adam

SQ6NTI

• PG APRS
  • *
Odp: usterka noworoczna w D7??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2009, 17:10:33 LOC »

Przycisk DUAL?
Miłosz SQ6NTI - Wrocław APRS Team - QRV 145.450, SR6WR, 145.250, SR6R

SP5LDU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2009, 18:18:00 LOC »

Też mi to wygląda na "DUAL".
Vy'73! de Łukasz SP5LDU

SQ3XZ

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:56:29 LOC »

Tak   :o Jadąc i przyciskając przyciski "na pamięć" musiałem nacisnąć Dual. Nie był mi nigdy potrzebny i w ogóle o nim nie pomyślałem. Dzięki za odpowiedzi.
73!
Adam

SP5LDU

• PG APRS
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2009, 15:16:41 LOC »

Tak   :o Jadąc i przyciskając przyciski "na pamięć" musiałem nacisnąć Dual. Nie był mi nigdy potrzebny i w ogóle o nim nie pomyślałem. Dzięki za odpowiedzi.

Czyli problem rozwiązany :)
Tak to jest jak się pewnych funkcji nie używa lub używa bardzo rzadko - zwyczajnie zapomina się funkcjonalności.
Vy'73! de Łukasz SP5LDU