APRS > Sieć 432.500

Testowanie 9k6 432.500 na ulicach Poznania

(1/3) > >>

SP3LYR:
Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby poćwiczyć pracę APRS 9k6 na 70cm do zabawy na ulicach Poznania w dniu 31 stycznia br.
Plan gry jest następujący:
- stacja SR3WXA zostanie rozszerzona o 432.500 9k6 i będzie pracowała jako W1 na 70cm, IGate, bramka 70cm->2m (dla aliasów W1), a także WX (przewidywany czas uruchomienia 30.01).
- stacje APRS 9k6/70 poruszają się po Poznaniu i okolicy, wysyłają beacony, msg itd w godzinach od 14 do 16
- z góry ustalona stacja (znak zostanie podany przed zabawą) wysyła ok. 15:30 beacon Emergency
- stacja, która dotrze pierwsza do miejsca, gdzie znajduje się Emergency (nie zmienia swojej lokalizacji, ale wcześniej też jej nie ujawnia), wygrywa nagrodę prezesa PG APRS
- o godz. 16 spotkanie przy kawie pod dachem SR3WXA dla omówienia spostrzeżeń

SP3LYR:
Mimo najszczerszych chęci, przygotowania sprzętowo-programowe do pracy na 9600 nie przyniosły oczekiwanych efektów.
Ćwiczyłem z Kantronicsem KAM XL, który generalnie jest na KF/UKF, ale część UKF pozwala też na pracę 9600. Testowanie pracy tx/rx z urządzeniami 9600, takimi jak TH-D7, TM-D710, TS-2000, VX-8 przynosiło mierne rezultaty. Tzn. udało się znaleźć taki punkt pracy, że dane z KAM XL były dekodowane przez pozostałe urządzenia, ale znalezienie punktu pracy, aby wszystkie pozostałe były dekodowane nie przyniosło pomyślnych efektów. KAM XL był podłączony do TM-V71, a także do Terminala, aby było widać, co faktycznie jest odbierane. Finalnie miał pracować w trybie KISS w połączeniu z AGWPE.
Tak więc nie widzę większego sensu, aby jeździć po mieście i sprawdzać, jak daleko go słychać. Ale żeby nie rezygnować z zabawy, zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę do odnalezienia stacji Emergency. Pozostaniemy w podstawowej sieci 144.800 Znak stacji i szczegóły zabawy wkrótce.
Czas bez zmian, kawa bez zmian.

SP3VSS:
ja mam w domu pełna stacje pracujacą z 9k6 z modemem 9k6. działało to kiedys na PR w czasach świetności. Może potestujemy ten zestaw ? chwilowo pracuje on ze skokiem -7k6 ale jest to do przeskoczenia. na testy ustawi się skok, potem przeprograuje procesor sterujący syntezą.

SP3LYR:
W jakiej konfiguracji pracuje ta stacja? Bo urządzeń na 9k6 też mam kilka. Tu potrzebny jest digi/igate.

SP3VSS:

--- Cytat: SP3LYR w Styczeń 29, 2009, 17:29:02 LOC ---W jakiej konfiguracji pracuje ta stacja? Bo urządzeń na 9k6 też mam kilka. Tu potrzebny jest digi/igate.

--- Koniec cytatu ---

nie mam zielonego pojęcia, musiałbym iść do piwnicy i z półki zdjąć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej